Yönetim Kurulu

burhane-min

Burhan ELİAÇIK  – Yönetim Kurulu Başkanı

Eliaçık , ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 2000 yılında Garanti Bankasında başlamıştır.

Garanti Bankası’ndan 2011 yılında ayrılana kadar, Bankanın sigortacılık ve turizm gibi sektörlerde açık ara pazar payına sahip olmasını sağlayan, üye işyeri ağından alternatif ürün ve hizmetler sunmasını mümkün kılan, ön ödemeli kart ve ulaşım projeleri sayesinde ödeme sistemlerinin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan, bankaların işyeri yatırımlarının ortak kullanımı projelerinde sürece Liderlik görevlerini üstlenmiştir.

2011 yılından itibaren ise Vodafone Türkiye’de Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürü olarak göreve başlamıştır. Eliaçık, bu şirkette ilgili departmanın kurulum çalışmalarından başlayarak, banka kullanan veya henüz bankacılık servisi ile tanışmamış geniş kitlelerin mobil teknolojiler aracılığı ile finansal servislere erişmesi için bir çok çalışmalar yapmış ve sistemler geliştirmiştir. Görev aldığı 4 yıllık süreç boyunca Türkiye’nin en kapsamlı üye işyeri satış ağına sahip ön ödemeli kart projesini hayata geçirmiş ayrıca Dünya’nın ilk “Social Wallet” konseptine sahip, içerisinde dünya çapında bir çok ilk ve yenilikleri barındıran Vodafone Cep Cüzdan servisini hayata geçirerek, hem ulusal hem de global ölçekte bir çok ödül kazandırmıştır.

Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin kuruluşuna ve Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenerek,  sektörün temsil edildiği tek dernek olarak, mobil operatörler, mobil ödeme aracı şirketler, ödeme servis sağlayıcılar, uluslararası para transferi şirketleri ve fatura ödeme şirketlerinin katılımı ile uzun yıllardır eksikliği hissedilen, sektörün çok temel ve önemli bir ihtiyacına da öncülük etmiştir.

Burhan Eliaçık evli ve 1 kız çocuk babasıdır.


tahsini-min

İyzico – Tahsin ISIN –  Başkan Yardımcısı

2004 yılında Köln Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü Isın sonra Deutsche Telekom tarafından satın alınan, ClickandBuy şirketinde Teknik Danışman ve Direktör olarak 5 yıl çalıştı. Bu görevinde Skype, Yahoo, Microsoft ve Nintendo başta olmak üzere çok sayıda ödeme projesinde rol aldı. Daha sonra, e-ticaret pazarına yönelik geliştirme ve entegrasyon çözümleri sunan Payintelligent şirketini kurdu. Tüm kariyeri boyunca ödeme hizmetleri sistemleri alanında farklı görevler yürüten Tahsin, Nisan 2013 yılında ortağı Barbaros Özbuğutu ile beraber online ödeme hizmetleri şirketi iyzico’yu kurdu.


ufukb-min

Faturavizyon – Ufuk BİLGETEKİN – Genel Sekreter

25 yılı aşkın süredir ticari faaliyetine, Finans ve Akaryakıt sektöründe devam etmekte olan Bilgetekin, 2008 yılında kurucusu olduğu Vizyon Tahsilat Sistemleri ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin ve aynı zamanda yine kurucusu olduğu Ecem Akaryakıt ve Petrol Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş’nın yönetim kurulu başkanıdır. Ülke sorunlarına duyarlı, sosyal, kültürel sorumluluk bilinci yüksek iş adamları ve bürokratları bir araya getirerek 2011 yılında oluşturulan  TÜMBİAD’ın (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Derneği) Genel Başkanlığını üstlenmiş olup, sosyal, ekonomik, kültürel ve spor alanlarında dünyaya kucak açmasını sağlayan bir çok proje geliştirmiş ve çalışmalarını bu yönde devam ettirmektedir.


yedek-isiku-min

Payguru – M. Işık UMAN – Sayman

ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Uman, Bilişim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği Master Programlarına devam etmiş olup Tübitak’da ARGE uzmanlığından sonra, Telekom endüstrisindeki Turkcell, Superonline, Neomobile gibi firmalarda yöneticilik yapmıştır. Uluslararası mobil ticaret firması Neomobile’ın Ülke Müdürü ve Uluslararası İş  Geliştirme Direktörüğünü yapan Uman, bu firmanın Türkiye bacağı olan Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş.’yi şirketin Finans Direktörü Sezer Özen ve şu anki Genel Müdürü Serkan Akkaya ile birlikte satın almıştır. 2015 yılından beri kurumlara Payguru markası ile Türkiye’de ve yurt dışında Mobil Ödeme, Nakit Ödeme ve Para Transferi gibi alternatif ödeme hizmetleri ve çözümleri sunmakta olan bu şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


hakangonca

ininal – Hakan GONCA

Lisans eğitimini Northwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği alanında tamamlayan Gonca, Oxford Üniversitesi Said Business School’da İşletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı. Gonca, kariyerine Chicago’da Accenture’da danışmanlık yaparak başladı. Ardından Türkiye’de Milestone Capital Partners’da girişim yatırımları bölümünde yöneticilik yaptı. 2016’da Multinet Up bünyesine geçen Gonca, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak şirketin yeni yatırımları, kurumsal girişimleri ve stratejik projelerinden sorumluydu. 2018’den bu yana Operasyon ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak ininal’ın stratejik projelerinden ve kart/müşteri operasyonlarından sorumluydu.

.


fevzig-min

Ödeal – Fevzi GÜNGÖR

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Güngör İTÜ’de IT Proje Yönetimi yüksek lisansını tamamladıktan sonra Boğaziçi üniversitesinde MBA eğitimini bitirdi. Bugün ÖDE.AL’nın kurucusu ve Genel Müdürü olan Fevzi Güngör, ÖDE.AL’ı kurmadan önce; 2006’dan 2012’ye kadar Türkiye’nin en büyük telesatış operasyonunu yapan Mobilnet firmasında Kurucu ve Genel Müdürü olarak yer aldı. 2008’de Türkiye’nin en büyük mobil ödeme şirketi Mikro Ödeme’nin (Wirecard) kurucu ortakları arasında yer aldı. Pazarın %65 ine hakim iken 2012 başında Mediterra isimli Private Equity e satılan şirketin yönetim kurulundan 2013’te ayrıldı. Bunlar dışında birçok yenilikçi girişimde ortak olarak yer aldı.


yedek-ilkerd-min

Papara – İlker DİKER

1999-2005 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri Üye İşyeri Pazarlama ve Pazar Ortaklıkları marka yönetimi biriminde çalıştıktan sonra , 2005-2013 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası AŞ Üye İşyeri Satış, Pazarlama ve Ürün Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında BKM de Danışman olarak çalışan İlker Diker 2014 yılında Paywizard markasıyla bankalara destek hizmetleri , yurt içi / yurt dışı firmalara danışmanlık ve bilgi güvenliği ( PCI-DSS ve ISO 27001) hizmetleri vermeye başladı. 2016 yılında Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ şirketine yatırım yapan İlker Diker , şirketin yönetim kurulu üyesi ve Genel Müdür’ü olarak görev yapmaktadır. Balıkesir Üniversitesi İşletme Lisansına sahip olan İlker Diker aynı alanda American Aston Universityden yüksek lisansı bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


pixiz-13-02-2020-11-01-36

PayTR – R. Tarık TOMBUL

Tarık Tombul PayTR Genel Müdürlüğü, ÖDED Güvenlik Komitesi Başkanlığı ve TOBB E-Ticaret Meclis Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Finans sektöründeki profesyonel iş hayatına 2001 yılında Garanti Ödeme Sistemleri bünyesinde Otorizasyon ve Fraud departmanlarında görev yapmıştır. 2007 yılında Garanti Bankası Yönetim Kurulu üyesine bağlı olarak oluşturulan Güvenli Operasyon Müdürlüğü bünyesinde Üye İşyeri Sahtecilik Önleme Yönetmeni olarak kariyerine devam etmiş, bu süre içinde Garanti Bankası ve BKM bünyesinde birçok önemli proje ve çalışma komitelerinde görev almıştır. Fintek alanında çalışmalar yapmak amacıyla 2011 yılında bankacılık sektörüne veda eden Tombul, kurucu ortaklardan biri olarak Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla PayU’nun Türkiye kurulum sürecinde görev almıştır. Kuruluşun finans, sahtecilik önleme, uyum, HR ve operasyon süreçlerini oluşturmuştur. MEA’dan sorumlu risk yöneticisi olarak Türkiye, Güney Afrika ve Nijerya risk operasyonlarını yönetmiştir. Türkiye ve Nijerya’da lokal ödeme kuruluşu lisanslarının alınması sürecinde proje liderliği görevlerini üstlenmiştir.


Sender – Kutlu DEMİRER

Lorem Ipsum


tugrult-minTT Ödeme (Türk Telekom) – Tuğrul TAŞGETİREN

Tuğrul Taşgetiren, Amerika’da State University of New York Ekonomi bölümünden mezun olmuş ve ardından 2011 yılında Northwestern University Kellog School of Management’ta işletme alanında yüksek lisansını tamamlanmıştır. Kariyerine 2005 yılında Columbus McKinnon şirketinde Pazarlama Analisti olarak başlamış, 2011 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Türk Telekom Ailesine katılmıştır. Temmuz 2014’ten bu yana Dijital İşler Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Mayıs 2017 tarihinde mevcut sorumluluklarına, TT Ödeme Hizmetleri Genel Müdürlüğü de eklenmiştir. Türk Telekom’da dijital transformasyon stratejisini oluşturmak ve uygulamak ve büyük veri, dijital reklam, dijital iletişim, fintech gibi alanlarda yeni işler kurmaktan sorumludur.


melkek-min

Turkcell (TÖHAŞ) – A. Melike KARA

Melike Kara, 2011 yılında bu yana Turkcell’in Mobil Finansal Servisler Departmanı’nda yönetici olarak çalışmış, 2015 yılı Şubat ayında ise yeni kurulan Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. Kara, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı yıl PricewaterhouseCoopers İstanbul Ofisi’nde çalışmaya başlamıştır. PwC’de 2 yıllık bir deneyim ardından Garanti Bankası’nda Ödeme Hizmetleri iş kolunda pazarlama ve iş geliştirme alanında çeşitli görevler üstlenmiştir.


hakanozat1UPT – Hakan ÖZAT

Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olup, 16 yıllık deneyimi bulunmaktadır. Kariyerine 2003 yılında özel bir şirkette Dış Ticaret Yöneticisi olarak başlamasının ardından 2005-2008 yılları arasında kariyerine Finansbank’ta Kıdemli Müfettiş Yardımcısı olarak devam etmiştir. 2008 yılında Aktif Bank bünyesine katılan Özat, 2012 yılına kadar Kıdemli Müfettiş olarak görevine devam etmiştir. 2012-2015 yılları arası Banka Kombetare Tregtare Kosova’da İç Denetim Grup Başkanı olarak çalıştıktan sonra 2015-2019 yılları arası Aktif Bank İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Hakan Özat, 2019 Şubat ayı itibariyle UPT Ödeme Hizmetleri A.Ş’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.


gamze_murathanoglu_png formatı

Vodafone – Gamze MURATHANOĞLU