Yönetim Kurulu

 

burhane-min

Burhan ELİAÇIK  – Yönetim Kurulu Başkanı

Eliaçık , ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 2000 yılında Garanti Bankasında başlamıştır.

Garanti Bankası’ndan 2011 yılında ayrılana kadar, Bankanın sigortacılık ve turizm gibi sektörlerde açık ara pazar payına sahip olmasını sağlayan, üye işyeri ağından alternatif ürün ve hizmetler sunmasını mümkün kılan, ön ödemeli kart ve ulaşım projeleri sayesinde ödeme sistemlerinin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan, bankaların işyeri yatırımlarının ortak kullanımı projelerinde sürece Liderlik görevlerini üstlenmiştir.

2011 yılından itibaren ise Vodafone Türkiye’de Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürü olarak göreve başlamıştır. Eliaçık, bu şirkette ilgili departmanın kurulum çalışmalarından başlayarak, banka kullanan veya henüz bankacılık servisi ile tanışmamış geniş kitlelerin mobil teknolojiler aracılığı ile finansal servislere erişmesi için bir çok çalışmalar yapmış ve sistemler geliştirmiştir. Görev aldığı 4 yıllık süreç boyunca Türkiye’nin en kapsamlı üye işyeri satış ağına sahip ön ödemeli kart projesini hayata geçirmiş ayrıca Dünya’nın ilk “Social Wallet” konseptine sahip, içerisinde dünya çapında bir çok ilk ve yenilikleri barındıran Vodafone Cep Cüzdan servisini hayata geçirerek, hem ulusal hem de global ölçekte bir çok ödül kazandırmıştır.

Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin kuruluşuna ve Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenerek,  sektörün temsil edildiği tek dernek olarak, mobil operatörler, mobil ödeme aracı şirketler, ödeme servis sağlayıcılar, uluslararası para transferi şirketleri ve fatura ödeme şirketlerinin katılımı ile uzun yıllardır eksikliği hissedilen, sektörün çok temel ve önemli bir ihtiyacına da öncülük etmiştir.

Burhan Eliaçık evli ve 1 kız çocuk babasıdır.


alpera-min

 

Wirecard – Alper AKCAN – Başkan Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan Akcan, 1.5 yıl Yapı Kredi Yatırım, 3 yıl Vestel Bilişim ve 5 yıl Turkcell’de çalıştıktan sonra Mikro Ödeme AŞ’yi (3pay) kurdu, Ocak 2012’de Mediterra Capital’dan ilk yatırımını aldı ve Kasım 2014’te Almanya merkezli Wirecard AG’ye %100 hisse satışını gerçekleştirdi. Halen Wirecard Ödeme Hizmleti AŞ’de Chief Strategy Officer olarak görev yapmaktadır. Bilgi Üniversitesi’nde MBA’ini tamamladı ve Işık Üniversitesi Doktora Programı’nı tez aşamasında bıraktı. Seri girişimciliğe devam eden Akcan’ın bazı girişimleri ve ortaklıkları; Lokum Games, Meditason App, AliveX, 90.fit, Logo Venture Capital ve Big Kazan’dır.

 


ufukb-min

Faturavizyon – Ufuk BİLGETEKİN – Genel Sekreter

25 yılı aşkın süredir ticari faaliyetine, Finans ve Akaryakıt sektöründe devam etmekte olan Bilgetekin, 2008 yılında kurucusu olduğu Vizyon Tahsilat Sistemleri ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin ve aynı zamanda yine kurucusu olduğu Ecem Akaryakıt ve Petrol Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş’nın yönetim kurulu başkanıdır. Ülke sorunlarına duyarlı, sosyal, kültürel sorumluluk bilinci yüksek iş adamları ve bürokratları bir araya getirerek 2011 yılında oluşturulan  TÜMBİAD’ın (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Derneği) Genel Başkanlığını üstlenmiş olup, sosyal, ekonomik, kültürel ve spor alanlarında dünyaya kucak açmasını sağlayan bir çok proje geliştirmiş ve çalışmalarını bu yönde devam ettirmektedir.

 


mucahitd-min

 

Western Union – Mücahit DÖNMEZ – Sayman

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Mücahit Dönmez, İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde finans ve pazarlama üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. 2005 – 2015 yılları arasında çeşitli bankaların teftiş kurullarında sırasıyla Müfettiş Yardımcısı, Yetkili Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Kıdemli Müfettiş ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı pozisyonlarında görev alan Dönmez, 2015 yılından bu yana Western Union Turkey Ödeme Hizmetleri A.Ş.’de İç Kontrol Müdürü olarak çalışmaktadır.

 


kutay

 

Birleşik Ödeme – Kutay YALINKILINÇ 

Kutay Yalınkılınç, Garanti Bankası’nda başlayan çalışma hayatında banka ve ödeme sistemleri birimlerinde 10 yıl boyunca farklı ekiplerde görev almıştır. 2012 yılında Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’de Mobil Finansal Servisler ekibinin kurulmasında yer alan Yalınkılınç ,Ön Ödemeli kart ve dijital cüzdan alanında ilk ve yenilikçi birçok projeye imza atmıştır. Yalınkılınç , 2016 yılında Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. şirketinde Ürün ve İş Geliştirme Direktörü olarak başladığı kariyerine Chief Commercial Officer Olarak devam etmektedir.

 


omer

 

ininal – Ömer SUNER

Yıldız Teknik Üniversite Ekonomi bölümünden mezun olan Suner, eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi MBA Programı ile devam etti. 2000 yılında Türk Ekonomi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları departmanı ile kurumsal hayata adım attı. Finans sektöründe deneyim kazandıktan sonra, 8 sene Samsung Türkiye’nin pazarlama departmanında üst düzey yöneticilik yaptı. Şubat 2015’ten beri bölgenin lider finansal teknoloji şirketlerinden ininal’ın CEO’su. Ayrıca, finans, teknoloji ve girişimcilik alanlarında yayın yapan Fintechtime’ın 2016 yılından beri danışma kurulunda yer alıyor.

 


tahsini-min

 

İyzico – Tahsin ISIN 

2004 yılında Köln Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü Isın sonra Deutsche Telekom tarafından satın alınan, ClickandBuy şirketinde Teknik Danışman ve Direktör olarak 5 yıl çalıştı. Bu görevinde Skype, Yahoo, Microsoft ve Nintendo başta olmak üzere çok sayıda ödeme projesinde rol aldı. Daha sonra, e-ticaret pazarına yönelik geliştirme ve entegrasyon çözümleri sunan Payintelligent şirketini kurdu. Tüm kariyeri boyunca ödeme hizmetleri sistemleri alanında farklı görevler yürüten Tahsin, Nisan 2013 yılında ortağı Barbaros Özbuğutu ile beraber online ödeme hizmetleri şirketi iyzico’yu kurdu.

 


fevzig-min

Ödeal – Fevzi GÜNGÖR

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Güngör İTÜ’de IT Proje Yönetimi yüksek lisansını tamamladıktan sonra Boğaziçi üniversitesinde MBA eğitimini bitirdi. Bugün ÖDE.AL’nın kurucusu ve Genel Müdürü olan Fevzi Güngör, ÖDE.AL’ı kurmadan önce; 2006’dan 2012’ye kadar Türkiye’nin en büyük telesatış operasyonunu yapan Mobilnet firmasında Kurucu ve Genel Müdürü olarak yer aldı. 2008’de Türkiye’nin en büyük mobil ödeme şirketi Mikro Ödeme’nin (Wirecard) kurucu ortakları arasında yer aldı. Pazarın %65 ine hakim iken 2012 başında Mediterra isimli Private Equity e satılan şirketin yönetim kurulundan 2013’te ayrıldı. Bunlar dışında birçok yenilikçi girişimde ortak olarak yer aldı.

 


emreg-min

PayU – Y. Emre Güzer

Çalışma hayatına 2001 yılında Pamukbank’ta başlayan Güzer, Garanti Ödeme Sistemleri bünyesinde Elektronik Ticaret Ürünleri Yöneticisi pozisyonu ile birlikte Türkiye’de kullanılan birçok online ödeme ve doğrulama sisteminin doğuşunda birebir yer almıştır. Bankalararası Kart Merkezi başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda Elektronik Ticaret’in bilinmeyenlerine ilişkin eğitimler vermektedir. Aynı zamanda odağı online dünya olan ve üniversitelerde okutulan birçok kaynakta yazıları yayımlanmaktadır. 2011 yılının Eylül ayı itibariyle PayU Türkiye’ye CEO olarak atanmıştır. 2018 yılı itibariyle Global Ürün Stratejisi Başkanlığını da yürütmektedir.

 


tugrult-minTT Ödeme (Türk Telekom) – Tuğrul TAŞGETİREN

Tuğrul Taşgetiren, Amerika’da State University of New York Ekonomi bölümünden mezun olmuş ve ardından 2011 yılında Northwestern University Kellog School of Management’ta işletme alanında yüksek lisansını tamamlanmıştır. Kariyerine 2005 yılında Columbus McKinnon şirketinde Pazarlama Analisti olarak başlamış, 2011 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Türk Telekom Ailesine katılmıştır. Temmuz 2014’ten bu yana Dijital İşler Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Mayıs 2017 tarihinde mevcut sorumluluklarına, TT Ödeme Hizmetleri Genel Müdürlüğü de eklenmiştir. Türk Telekom’da dijital transformasyon stratejisini oluşturmak ve uygulamak ve büyük veri, dijital reklam, dijital iletişim, fintech gibi alanlarda yeni işler kurmaktan sorumludur.

 


melkek-min

 

Turkcell (TÖHAŞ) – A. Melike KARA KAZGAN

Melike Kara, 2011 yılında bu yana Turkcell’in Mobil Finansal Servisler Departmanı’nda yönetici olarak çalışmış, 2015 yılı Şubat ayında ise yeni kurulan Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. Kara, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı yıl PricewaterhouseCoopers İstanbul Ofisi’nde çalışmaya başlamıştır. PwC’de 2 yıllık bir deneyim ardından Garanti Bankası’nda Ödeme Hizmetleri iş kolunda pazarlama ve iş geliştirme alanında çeşitli görevler üstlenmiştir.

 


serhank-min

 

UPT – Serhan KAVİ

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, İngiltere The London College‘da MBA yapan Kavi, 4 yıl İngiltere‘de eğitim alanında çalıştıktan sonra, 2000-2010 yılları arasında kariyerine Akbank’ta Bireysel Bankacılık Bölümünde devam etmiştir. 2010 yılında Aktif Bank bünyesine katılan Kavi, sırasıyla Bireysel Pazarlama Bölüm Müdürü ve Perakende Bankacılık Satış ve İştiraklar Kordinasyon Grubu Bölüm Başkanı olarak görev almıştır. Serhan Kavi, 2017 Mayıs ayı itibariyle UPT Ödeme Hizmetleri A.Ş’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

 


muhteremi-min

Vodafone – Muhterem İLHAN

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan İlhan bir süre serbest avukatlık yapmış, ardından Telsim’de ve 2006 yılıdan itibaren de Vodafone ’da, avukat,  Ankara Hukuk Müdürü ve Kıdemli Hukuk Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında Hukuk Direktörü olarak İstanbul’da çalışma hayatına devam etmiş ve hâlihazırda Sözleşmeler Direktörü olarak kariyerine devam etmektedir. Telekomünikasyon hukuku ve politikası konularında uzun yıllara dayalı deneyim sahibi olan Muhterem İlhan, aynı zamanda Erişim Sağlayıcıları Birliği kuruluşunda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almış ve halen Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı kurucular kurulu üyesidir.

 


selimMoka – Selim GÜSAR

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. 1995 – 1999 yılları arasında Faktoring sektöründe satış ve pazarlama alanında görev yapmış olan Güsar, 1999 yılından itibaren Ödeme Si̇stemleri Sektöründe çalışmaktadır. Sektörde Koçbank Kredi Kartları Pazarlama Bölüm Yöneticisi, Koçbank Üye İşyeri Pazarlama Yönetmeni ve en son olarak Bankalararası Kart Merkezi’nde (BKM) Pazarlama, İletişim ve Fraud’ dan sorumlu Direktör olarak çalışmıştır. Halen Moka Ödeme Kuruluşu A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmektedir.

 


yedek-ilkerd-minPapara – İlker DİKER

1999-2005 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemleri Üye İşyeri Pazarlama ve Pazar Ortaklıkları marka yönetimi biriminde çalıştıktan sonra, 2005-2013 yılları arasında Türk Ekonomi Bankası AŞ Üye İşyeri Satış, Pazarlama ve Ürün Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında BKM de Danışman olarak çalışan İlker Diker 2014 yılında Paywizard markasıyla bankalara destek hizmetleri, yurt içi / yurt dışı firmalara danışmanlık ve bilgi güvenliği (PCI-DSS ve ISO 27001) hizmetleri vermeye başladı. 2016 yılında Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ şirketine yatırım yapan İlker Diker, şirketin yönetim kurulu üyesi ve Genel Müdür’ü olarak görev yapmaktadır. Balıkesir Üniversitesi İşletme Lisansına sahip olan Diker aynı alanda American Aston University’den yüksek lisansı bulunmaktadır.


yedek-burakk-min

Paratika – Burak KUTLU

Burak Kutlu, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar mühendisliğinden mezundur.  Şu an, Asseco South Eastern Europe (ASEE)’de Ödeme Sistemleri Grup Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de e-ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayan ve e-Ticaret altyapı hizmetleri sunan EST firmasında 2000’de göreve başladı.  2010’da Asseco SEE’nin EST’yi satın alması ile görevine halen devam etmektedir. Bankalar ve üye işyerlerinin ödeme geçidi altyapısı, kart saklama çözümü ve bayi ödeme altyapısı gibi çözümlerinin geliştirilmesini sağlamıştır. 2015’den beri Paratika Sanal POS markasıyla faaliyet gösteren elektronik ödeme kuruluşu Nestpay A.Ş’de yönetim kurulu üyesidir.


yedek-isiku-minPayguru – M. Işık UMAN

ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olan Uman, Bilişim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği Master Programlarına devam etmiş olup Tübitak’da ARGE uzmanlığından sonra, Telekom endüstrisindeki Turkcell, Superonline, Neomobile gibi firmalarda yöneticilik yapmıştır. Uluslararası mobil ticaret firması Neomobile’ın Ülke Müdürü ve Uluslararası İş  Geliştirme Direktörüğünü yapan Uman, bu firmanın Türkiye bacağı olan Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş.’yi şirketin Finans Direktörü Sezer Özen ve şu anki Genel Müdürü Serkan Akkaya ile birlikte satın almıştır. 2015 yılından beri kurumlara Payguru markası ile Türkiye’de ve yurt dışında Mobil Ödeme, Nakit Ödeme ve Para Transferi gibi alternatif ödeme hizmetleri ve çözümleri sunmakta olan bu şirketin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Paynet – Faik Bakay KORKMAZyedek-bakayk-min

TED Ankara Koleji’nde aldığı lise eğitiminin ardından, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan ve kariyerine finans sektöründe başlayan Korkmaz 2006 yılında ise İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 21 yıllık kariyeri boyunca sırasıyla Citibank, Milleniumbank, Akbank, Yapı Kredi ve HSBC’de, Şube ve Bölge Müdürlüğü görevleri ile Genel Müdürlük Satış ve Pazarlama departmanlarında Direktörlük ve Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2017 Aralık ayında ise Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başladı.